Grip op communiceren met gehoorverlies

Grip op communiceren met gehoorverlies

  • Workshop

Korte introductie

Gesprekken volgen kost met gehoorverlies vaak veel energie. Je luistert naar woorden, let op gezichtsuitdrukkingen en probeert niets te missen. Gelukkig kunnen een goede voorbereiding, praktische afspraken en eenvoudige hulpmiddelen communicatie een stuk makkelijker maken.

In deze workshop krijg je concrete tips om gesprekken prettiger en minder vermoeiend te laten verlopen. Voor mensen met gehoorverlies én hun gesprekspartners, want communiceren doe je samen.

Lees meer

Of het nu gaat om een gesprek met familie, vrienden, collega's of een bijeenkomst in een kleine groep: goed kunnen communiceren is belangrijk om actief mee te blijven doen. Toch kunnen gesprekken met gehoorverlies veel inspanning vragen. Mensen praten door elkaar, kijken weg tijdens het spreken of zitten net iets te ver weg om alles goed te kunnen volgen.

Tijdens deze workshop maken we kennis met praktische hulpmiddelen die communicatie kunnen ondersteunen, zoals persoonlijke of tafelmicrofoons, spraak-naar-tekst-apps en eenvoudige schrijf- of tekentools om belangrijke informatie zichtbaar te maken.

Daarnaast besteden we aandacht aan communicatiestrategieën: welke afspraken kun je vooraf maken, hoe vraag je om ondersteuning en hoe creëer je samen een situatie waarin iedereen prettig kan deelnemen aan het gesprek?

Je krijgt praktische tips die direct toepasbaar zijn in het dagelijks leven. Er is volop ruimte om ervaringen uit te wisselen, vragen te stellen en van elkaar te leren.

Voor mensen met gehoorverlies én hun gesprekspartners geldt: goede communicatie begint bij samenwerken.


Jouw docent

Marja de Kinderen

Marja de Kinderen

Praktische inzichten en inspiratie over leven met gehoorverlies

Grip op communiceren met gehoorverlies
laptop
Online

Grip op communiceren met gehoorverlies

  • Workshop
Open

Inschrijving geopend

Inschrijven voor deze cursus is nu mogelijk en er is nog voldoende ruimte voor nieuwe deelnemers. Je ontvangt een bericht zodra er voldoende aanmeldingen zijn om de cursus door te laten gaan.

  • programmacode icoonProgrammacode

    263301
  • price-tagPrijs

    € 27,00
  • clockTijdsduur

    1 bijeenkomst van 1 uur en 30 minuten

  • donderdag 5 november van 10:30 tot 12:00

De online cursus gaat via Zoom of Teams. De docent stuurt je voor aanvang van de cursus, de link met de uitnodiging voor de inlog van de cursus.

Marja de Kinderen

Marja de Kinderen

Praktische inzichten en inspiratie over leven met gehoorverlies

Lees meer

Bekijk ook eens

location
Locatie
  • Cursus

Maak een swingende virtuele reis langs tien Amerikaanse steden en ontdek hoe de muziek zich ontwikkelt. Met veel beeld en geluid van o.a. Aretha Franklin, Elvis, The Supremes, The Beach Boys, Bruce Springsteen maar ook The Beatles en The Stones.

€ 425,00
Open
laptop
Online
  • Cursus

In deze compacte en inleidende cursus staat de Palestijnse stem in de literatuur centraal. Je leert toonaangevende Palestijnse schrijvers en dichters kennen en ontdekt de veelzijdigheid, kwaliteit en relevantie van de Palestijnse literatuur.

€ 98,00
Open
location
Locatie
  • Lezing

Ontdek wat je zelf kunt doen om je Brein Fit te houden.

€ 39,50
Open
location
Locatie
  • Lezing

Historicus Jan-Auwke Diepenhorst, auteur van de recente boeken Rivalen in het beloofde land en Gaza, een geschiedenis, neemt u in deze lezing van twee uur mee in het verhaal achter de politicus. Momenteel werkt hij aan een biografie over Netanyahu.

€ 28,00
Open
location
Locatie
  • Lezing

Nergens worden de seizoenen zo intens beleefd als in Japan. In deze lezing reizen we virtueel door de Japanse lente, zomer, herfst en winter.

€ 28,00
Open
location
Locatie
  • Lezing

De camino naar Santiago de Compostela en de Japanse Kumano Kodo zijn spiritueel met elkaar verbonden. Wandel virtueel mee over ‘de weg’ van vroeger en nu, langs bijzondere plekken op twee werelddelen.

€ 28,00
Open
location
Locatie
  • Cursus

CYCLE SPÉCIAL DE CONVERSATION THÉMATIQUE

€ 175,00
Open
location
Locatie
  • Cursus

In zeven bijeenkomsten – waarvan zes buiten in de natuur – duiken we in de oeroude wereld van wilde eetbare planten. Bioloog en natuurgids Wies Teepe neemt je stap voor stap mee in hoe je planten herkent, waar je op moet letten, en hoe je ze verantwoord plukt en gebruikt in de keuken.

€ 171,50
Open
location
Locatie
  • Cursus

Iedereen kan tekenen! Met plezier tekenen begint met goed kijken en bestuderen wat je ziet.

€ 315,00
Open
location
Locatie
  • Cursus

Deze cursus is voor iedereen die graag verhalen vertelt. Hoewel de focus ligt op scenarioschrijven voor film en televisie, zijn veel inzichten toepasbaar op storytelling in bredere zin. Of je nu scenarist wilt worden of gewoon nieuwsgierig bent naar dit medium: je bent welkom.

€ 275,00
Open